امروزه تأمین و تجهیز لوازم و تجهیزات هتلداری یک فرآیند بسیار تخصصی و نیازمند داشتن و دانستن فرآیندها، آینده‌نگری و توجه به عوامل انسانی است. مهمان امروزه با مهمان سال‌های قبل تفاوت بنیادی دارد. او امروزه در هتل به دنبال رفع نیازی است که شاید در گذشته اصلاً معنی نداشته است. با این آینده‌نگری می‌باید در تجهیز هتل استراتژی‌ها و ابتکارات جدید همواره مد نظر قرار گیرد. هتل باید رقابتی باقی بماند، متفاوت باشد و با ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را تجهیز نماید.
منظور از تجهیزات هتلداری تمامی مسائل و لوازم مربوط به تجهیزات خانه‌داری، تجهیزات اتاق هتل، تجهیزات لابی، پذیرش، تجهیزات رستوران، کافی‌شاپ، پارکینگ، تجهیزات بخش لاندری و آشپزخانه، تجهیزات بخش تفریحی و امکانات رفاهی و به‌ویژه موضوع فن‌آوری در یک هتل است. اصولاً هر چه این تجهیزات مدرن‌تر، به‌روزتر و باکیفیت‌تر باشد، هتل در جلب رضایت مهمانان موفق‌تر خواهد بود و رعایت این مسائل در برند هتل نقشی بسیار اساسی و مهم خواهند داشت.
معمولاً هتل‌های معروف و مشهور در بخش تأمین تجهیزات هتل با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و سعی می‌کنند با استفاده از نیروهای مجرب در تیم‌های دکوراتور، بخش‌های خدماتی و رزروشن و تهیه بهترین آشپزها از یکدیگر پیشی بگیرند، مهم‌ترین مسئله در کسب رضایت مشتریان ارائه خدمات بهتر چه از نظر نیروی انسانی و چه از نظر تجهیزات هتلی است.
شناسایی تأمین‌کنندگان اصلی و عمده تجهیزات هتلداری بسیار مهم بوده که می‌تواند تأثیر با اهمیتی بر هزینه و کیفیت اقلام مورد نیاز داشته باشد. راه درازی برای این کار وجود دارد که انتخاب تجهیزات هتل، تهیه آن‌ها و تأمین تمام ملزومات و تجهیزات هتل تازه ابتدای کار آن خواهد بود.
شرکت گسترش خدمات هتلداری مفید، انتظارات پیچیده مهمانان را می‌شناسد، با تأمین‌کنندگان اصلی قرارداد نمایندگی دارد و با آینده‌نگری به تأمین و تجهیز هتل می‌اندیشد.